Fleš - Zpravodajský čtrnáctideník studentů Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy

RUBRIKY

Domácí | Zahraniční | Kultura | Sport | Flešmentáře | Flešmédia | Analýzy | Flešjetony |

V souboji dosud neporažených zvítězil Nymburk

V pátém kole Národní basketbalové ligy se utkala mužstva, která v tomto ročníku zatím neprohrála. Obhájce titulu ČEZ Basket Nymburk přivítal na své palubovce dosavadní překvapení soutěže Kondory Liberec.

Nymburk (ndq) – Ligový nováček z města pod Ještědem zaujal v posledním kole vítězstvím na půdě loňského vicemistra Mlékárny Kunín. Trenér hostů Jan Slowiak však před zápasem přehnaný optimismus mírnil s tím, že bude spokojen, pokud jeho svěřenci udrží s favorizovaným Nymburkem vyrovnaný stav co nejdéle.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, když se ujali vedení 9:0. Hosté však jejich náskok rychle stáhli, a nakrátko se dokonce dostali do vedení. Přesto první čtvrtinu vyhrál nejtěsnějším rozdílem 26:25 Nymburk. Zvrat vyrovnaného utkání nastal až v jeho polovině, kdy trenér hostů pod hrozbou vyfaulování stáhl ze hry nejužitečnějšího hráče svého týmu Poláka Roberta Tomaszeka. Od tohoto momentu začal Nymburk Kondory přehrávat a o poločase vedl již o osm bodů. V další části zápasu dominoval Nymburk díky skvělému výkonu portorického rozehrávače Diaze, který nastřílel 24 body. Ve stejném duchu pokračovala i poslední čtvrtina. Domácí zvítězili celkově 82:63 a zůstávají tak jediným neporaženým týmem v Mattoni NBL.

Trenér Nymburka Muli Kacurin nebyl po zápase zcela spokojen s útočnou hrou. Současně nezapomněl pochválit soupeře: „Gratuluji trenérovi Liberce. Je vidět, že odvádí dobrou práci. Liberec hrál nejlepší obranu, se kterou jsme se doposud setkali.“ Kouče hostů mrzel především výkon v druhé polovině utkání. „Byly tam úseky, kdy jsme se soupeři vyrovnali. Dokázali jsme místy dostat Nymburk pod tlak a donutili ho k chybám, ale těchto momentů bylo míň, než bych chtěl.“